בדיקות עיניים לתאוריה

בדיקות עיניים לתאוריה

כיום, כל אדם אשר מעוניין להוציא רישיון נהיגה, מחויב לבצע בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מקצועי אשר ממלא את הטופס הירוק עבור משרד הרישוי.

תוכלו למצוא מגוון חנויות אופטיקה הפזורות בכל רחבי הארץ הנותנות את שירות זה בעלות נמוכה יחסית. בדיקה זו חשובה ביותר, על מנת שבמידה ומתגלה ליקוי בראייה, תוכלו לסדרה מבעוד מועד. אנשים לקויי ראייה אשר מזניחים את הנושא, עלולים לחוש ירידה מתמשכת בראייה במשך השנים. ולכן, אם יתגלה ליקוי ראייה בעינכם, עקב בדיקות עיניים לתאוריה, תוכלו לטפל בליקוי על ידי הרכבת משקפי ראייה או הרכבת עדשות מגע.

מי מוסמך לבצע בדיקה?

את הבדיקה מוסמך לבצע רק אופטומטריסט עם רישיון, או רופא עיניים אשר מצויד במכשור בדיקה מאושר מטעם משרד הרישוי.

כיצד מתבצעות בדיקות עיניים לתאוריה?

בדיקות עיניים לתאוריה מתבצעות באמצעות מכשיר בדיקה מיוחד, אשר אושר על ידי משרד התחבורה. הבדיקה עצמה עורכת מספר דקות ובמהלכה המטופל מסתכל לתוך המכשיר ועליו לזהות מספרים המופיעים על השקף, אשר במהלך הבדיקה הוא מסתיר עין אחת. בנוסף במהלך הבדיקה, בודק האופטומטריסט אם קיים כפל ראייה למטופל, על ידי תמונות ריבועים.

תפקיד האופטומטריסט

החוק מחייב את האופטומטריסט לדווח על כל מקרה של ליקוי בראייה אצל הנבדק. כמו כן, הוא מחויב למלא את הטופס בצורה נכונה. עם זאת, הוא רשאי לדווח לרשויות על כל תופעה העלולה לדעתו לסכן את הציבור.

מידע נוסף

  • יש להגיע לבדיקה עם תעודת זהות.
  • יש לידע את האופטומטריסט במידה והנכם מרכיבים משקפי ראייה או עדשות ואם הרכבתם בעבר משקפי ראייה.
  • עלות הבדיקה כיום נעה סביב מחיר – 20 -50 ₪.
  • במידה ונכשלתם בבדיקה, תוכלו לבקש מהאופטומטריסט שלא לציין דבר על הטופס ולבקש בדיקה חוזרת.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בדיקות עיניים לילדים | בדיקת עיניים