בדיקות ראיה

בין אם אתם צעירים או מבוגרים, חשוב שתעברו אחת לתקופה בדיקות ראיה. מבין מגוון הבדיקות, המוצעות כיום על ידי אנשי המקצוע, המומחים בתחום, וכן על ידי קופות החולים, בדיקות ראיה היא בין החשובות. בדיקת ראייה עוזרת לאתר בעיות ראייה שונות, ולעיתים כבר בשלבים המוקדמים שלהן. היא עוזרת לאבחן אותן ובהתאם לקבוע האם נדרשות בדיקות נוספות. בעזרת בדיקות ראיה ניתן להתאים את הפתרון או המענה הרפואי למטופל, מענה שיכול לעזור להתמודד עם הבעיה ולתת מענה איכותי ומדויק.

חשיבותה של בדיקות הראיה

בדיקות ראיה מתבצעת על ידי אופטומטריסט, המומחה בתחום ובעל רשיון ממשרד הבריאות ובעל ההכשרה המתאימה לביצוע בדיקות כאלו. בדיקת ראייה היא בדיקה חשובה מאד ומומלצת לכל אחד ובכל שלב בחייו. בעזרת בדיקות ראיה  זו יכול האופטומטריסט, המבצע אותה, להעריך את מצב הראייה, איכותה וגם יכולתו של הנבדק להבחין בין עצמים שונים ולמקד את ראייתו. בדיקות ראיה לילדים ונוער באבן יהודה יכולה להיעשות בעזרת מכשור מסוגים שונים, היא איננה מכאיבה אך לעיתים רחוקות עשויה לגרום לתחושת חוסר נוחות קלה. לעיתים נדרשות מספר בדיקות ראייה שונות על מנת לאתר באופן המדויק יותר את בעיית הראייה, ובעיקר כשמדובר בבעיה מורכבת יותר. בדיקות ראיה תקופתית יכולה לאתר בעיות שונות כבר בשלביהן ההתחלתיים ולמנוע את התדרדרותן. במקרים רבים בעזרת בדיקת ראייה יכול האופטומטריסט לזהות בעיית בריאות אחרת, המצריכה מענה מיידי וטיפול מתאים.

פנייה אל האופטומטריסט המתאים

במקרים של חשד לבעיית ראייה כלשהי או אפילו כחלק מהבדיקות התקופתיות שעוברים, מומלץ להיעזר בשירותיו של אופטומטריסט מקצועי, בעל ניסיון בתחום. האופטומטריסט מבצע בדיקות ראיה באופן קפדני ובעזרתו של מכשור מתאים העוזר לאתר את סוג הבעיה. לאחר שביצע את הבדיקה, יכול האופטומטריסט להתאים את משקפי הראייה שיעזרו להתמודד עם הבעיה או להפנות לטיפול רפואי מתאים, במידה ומדובר בבעיית בריאות מורכבת. האופטומטריסט יכול לזהות בעיה כבר בשלביה הראשונית ובמקרים רבים אפילו להציל את עיניו של המטופל בזכות בדיקת ראייה זו.

סובלים מבעית עיניים? פנו אלינו עוד היום לביצוע בדיקות ראיה מקצועית בקליניקה באבן יהודה, בדיקה שתעזור לנו לספק לכם את הפתרון המתאים.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בדיקת עיניים | משקפי ראייה