בדיקת ראייה

בדיקת ראייה

אבחון של מערכת הראייה

בין אם מדובר בבדיקות ראייה מקיפות או בדיקות סקר, אלו הן בדיקות חשובות במיוחד, העוזרות לאבחן בעיות ראייה ועיניים שונות, ובמקרים מסוימים אף מונעות את החמרתן והשפעתן על התפקוד כולו. אבחון של מערכת הראייה נחשב כבדיקת ראייה מקיפה הכוללת בתוכה בדיקת עיניים הבוחנת את החלקים החיצוניים של העין ואת חלקיה הפנימיים. בדיקת העיניים איננה בדיקה מורכבת מאד, אלא בדיקת סקר בלבד, וללא הרחבת אישונים. כדי לעבור אותה אין צורך בהצגת מכתב הפניה מרופא ואפשר לבצע אותה אצל אופטומטריסט, המיומן בכך.

מהי בדיקה זו

בדיקת מערכת הראייה עוזרת לאתר הפרעות בראייה, חלקן הפרעות קלות ופשוטות, ואחרות מסובכות ומורכבות יותר. בדיקה זו, שיכולה להתבצע בכל גיל (למעט תינוקות ופעוטות), נעשית על ידי אופטומטריסט מיומן בעזרת מכשור מתקדם הנחשב ליעיל מאד ולכזה העוזר באיתורן של בעיות ראייה והפרעות שונות הקשורות בכך. אבחון מערכת הראייה בוחן את חדות ראייתו של הנבדק, מתייחס ליכולתן של העיניים להתמקד בפרטים השונים, הוא בודק את תנועת העיניים עצמן ועוד. הבדיקה עוזרת לקבוע האם קיימים ליקויים שונים במערכת הראייה, באיזו דרגה מדובר והאם נדרשות בדיקות מעמיקות נוספת לצורך איתורן של בעיות נלוות, העשויות להיות מורכבות יותר. בקליניקה לאופטומטריה של לילך אהרון מציעים לכם, לצד בדיקות עיניים מסוגים שונות, גם אבחון מקצועי של מערכת הראיה, המתבצע ע"י לילך המיומנת בכך.

התאמתו של הטיפול אל הבעיה ממנה סובלים

בעזרת אבחון של מערכת הראייה ניתן להציע את המענה הטיפולי המתאים, בין אם באמצעות משקפי ראייה, עדשות או כל פתרון אחר. בקליניקה לאופטומטריה של לילך אהרון, תוכלו לעבור אבחון מתאים, שיעזור לכם להתמודד עם בעיית הראייה שממנה אתם סובלים, או לאתר בעיית ראייה הגורמת לכם אי נוחות ולא ידעתם על הגורמים לה. הקליניקה מבצעת אבחונים אלה למטופלים בכל גיל, אבחונים היכולים להיות נלווים לבדיקה המוצעת על ידי רופא העיניים.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בדיקת עיניים

שירותים נוספים

חזרה למעלה