אופטומטריסט

אם סבלתם בעבר מבעיות ראייה או אתם סובלים מהן גם כיום, סביר שאתם מכירים אותו לא רע. אופטומטריסט הינו זה המתמחה במערכת הראייה שלנו ובעין עצמה. אופטומטריסט מציע לנו פתרונות שונים, שיכולים לעזור להתמודד עם בעיות ראייה למיניהן, על ידי אבחון מקצועי, שאותו הוא מבצע וכן מעקב אחר הבעיה עצמה והתפתחותה. אופטומטריסט יכול לנהל מרכז אופטיקה באופן עצמאי ולהציע לקהל הרחב מענה לבעיות וליקויי ראייה, כמו קושי במיקוד, כמו פזילה, כמו עין עצלה ועוד.

תפקידו של האופטומטריסט

תחום האופטומטריה הינו תחום ברפואה ובמחקר, המתמקד בראייה ובעזרים השונים העוזרים להתמודד עם בעיות שונות הקשורות בעין ומשליכות על תפקוד מערכת הראיה והתפקוד האישי של אדם בחייו. אופטומטריסט מבצע מספר רב של בדיקות, על מנת לאבחן את בעיית הראייה שממנה סובלים ועושה זאת באמצעים שונים, כדי לקבוע באופן מדויק את המצב. אופטומטריסט הינו בעל ההכשרה המתאימה, היכולת והמיומנות לאתר בעיות כמו פזילה, כמו עין עצלה וכמו בעיות ראייה נוספות,קוצר או רוחק ראיה,פרסביופיה ועוד. לאופטומטריסט ישנו רישיון מתאים וגם תואר רלוונטי, שאותו הוא רוכש במסגרת לימודיו. אופטומטריסט יכול להתאים את האביזר הנדרש למטופל מכל אחת מבעיות אלו, בין אם מדובר בעדשות מגע או משקפיים עם עדשות מיוחדות. שלא כמו רופא עיניים, אופטומטריסט איננו רשאי לרשום תרופות לאלה, הפונים אליו.

מתי פונים אל האופטומטריסט

בין אם מדובר במבוגרים או בילדים, פנייה מוקדמת אל אופטומטריסט כבר עם הופעתה של בעיית ראיה כלשהי, היא צעד חשוב ביותר. אל אופטומטריסט נהוג לפנות במקרים בהם מתגלה בעיית ראייה כלשהי, והדרך הנכונה ביותר היא להיות במעקב אחת לתקופה. אופטומטריסט הינו הכתובת המתאימה במקרים שבהם קיים ליקוי כלשהו, הבא לידי ביטוי בראייה עצמה, ליקוי ראיה עשוי להשפיע באופן ישיר על איכות החיים ועל ההתנהלות היום יומית. בזכות הפיתוחים השונים בתחום והאמצעים הטכנולוגיים הרבים, שברשותו, יכול אופטומטריסט בעל ניסיון וידע, לאתר באופן המהיר והמדויק את בעיית הראיה שממנה סובלים ולהתאים את הפתרון הטוב ביותר.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בדיקות ראיה | משקפי ראייה