בדיקות ראייה לילדים

בדיקות ראייה לילדים מומלצת כבר לילדים בגיל  – 3 אצל רופא שיניים או בטיפת חלב. בדיקות ראייה לילדים, נועדה על מנת לאתר כבר בגיל צעיר ליקויי ראיה, קוצר ראייה, פזילה או עין עצלה. בדיקה זאת תערך קר על ידי רופא עיניים מוסמך.

בכל מקרה שלא ביצעתם בדיקת ראייה לילדכם בגילאים מוקדמים, כאשר ילדכם מגיע לגיל – 6 תגיע אחות לבית הספר על מנת לבצע בדיקת ראייה לילדים בכתה א’.

מצבים בהם נחוץ בדיקת עיניים

אצל תינוקות, מערכת הראייה אינה מושלמת, אלה ממשיכה להתפתח עם גדילת הילד. עיניו של הילד משתנות הו בצורתן והן בגודלן, בניגוד לעיניו של אדם בוגר אשר אצלו אין שינוי מהותי. בכל מקרה בהם אתם חוששים לראייתו של בילד או לחשש לפזילה, יש לגשת לבדיקת ראייה לילדים בשרון או בכל מקום אחר.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

בדיקות עיניים לילדים מגיל 7-12

מטרת בדיקת עיניים לילדים בגלאי 7-12, נועדה על מנת לעקוב אחרי שינויים בחדות הראייה. אם יש ליקוי בראייה בגילאים אלו מטפלים בה על ידי הרכבת משקפיים או עדשות מגע. בגילאים אלו מומלץ לקחת את הילד לרופא עיניים או לאופטומטריסט לבדיקה בסביבות פעם בשנה – שנתיים לבדיקה. מומלץ ותר ללכת לבדיקה אצל רופא עיניים מכיוון שיש לו ציוד ייעודי לבדיקת המבנה הפנימי של העין, היכולה לאתר לקויים נוספים כמו – פזילה, צניחת העפעף ועוד.

חשיבות בדיקות ראייה לילדים

תקינות הראייה היא בסיס חשוב ליכולת הלמידה והקריאה שלילדכם. לעיתים, חלק המפרעות במערכת הראייה היא בסיס להפרעות בלימודים. לכן, מומלץ לטפל בבעיות אלו מוקדם ככל שניתן. אי טיפול או הזנחת הראייה אצל ילדים או בוגרים יכול לגרום להתדרדרות במשך הזמן בראייה.

מוזמנים לקרוא גם בדיקת עיניים לילדים