התאמת משקפיים

העיניים שלכם הם אלה שמסיעות לכם להתנהל ולתקשר עם העולם סביב לכן, יש לדאוג לתפקודן התקין ולבצע בדיקות ראיה באופן שגרתי אצל אופטומטריסטים או אצל רופא עיניים. אם התגלה ליקוי בראיה, יש לבצע התאמת משקפיים אצל אופטומטריסט מקצועי בתחום, ובעל רישיון להתאמת משקפיים ולאביזרים נוספים.

יש להקפיד על איכות והתאמת משקפיים נכונה

יש לבחור משקפיים אצל אופטומטריסט מקצועי ומיומן בלבד. משקפיים אשר אינם מתאימים למטופל יכולים לגרום לנזקים רבים כמו- בעיות במערכת הראיה, לכאבי ראש, עיניים אדומות, אי נוחות ועוד. בשלב ראשוני האופטומטריסט בודק את שטח העין ואת חדות הראיה לצורך התאמת משקפיים באופן המקצועי ביותר.

התאמת משקפיים – המסגרת

למסגרת המשקפיים יש חשיבות גדולה בבחירת המשקפיים הן מבחינת עיצובית והן מבחינת נוחות למטופל. תפקיד האופטומטריסט להתייחס לשני קריטריונים אלו, על מנת להתאים לכם את המשקפיים הנוחים ביותר. ישנם פרמטרים נוספים להתאמת משקפיים והם – תקציב, סוגי העדשות, צורת המסגרת לפי בחירת המטופל ועוד.

התאמת משקפים לילדים

מומלץ לבצע בדיקת ראיה לילדים בעודם קטנטנים, על מנת שאם קיים ליקוי בראיה, תוכלו לטפל בו בשלב מוקדם. אופטומטריסט מורשה לבצע בדיקת ראיה לילדים החל מגיל שש, ובמידה וגילה ליקוי בראיה, יש להתאים לילד משקפיים המותאמים לצרכיו, תוך כדי הקפדה על מספר כללים:

  • התאמה למבנה הפנים – יש להתאים את מסגרת המשקפיים בצורה שהם יהיו מונחים היטב על פניו של הילד, ואשר עיניו נמצאות בדיוק במרכז העדשות. יש לוודא כי מסגרת המשקפיים מתאימים למבנה פניו של הילד.
  • נוחות – יש לוודא כי המשקפיים נוחים לילד ולא לוחצים או מכאיבים לו בעת הרכבתם.
  • שרוך – יש לחבר לילד שרוך אשר תופס את המשקפיים מאחורי אוזניו על מנת שלא יחליקו מעל אפו.
  • משקפיים עמידים – מאחר ומדובר במשקפי ילדים אשר רצים ומשתוללים, יש לבחור בדגם איכותי וחזק.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בדיקות ראייה לילדים | בדיקות עיניים